Ospravedlňujem sa za alarmy globálneho otepľovania, Zem sa ochladzuje!

Prečo sa to deje?! Kladieme si túto otázku všetci, ktorým nám záleží na našej planéte, prírode a životu. Z môjho hľadiska a pohľadu,  zato môžeme každý z nás. Najväčší problém je to. ako sa chováme a správame k matke prírode, ničíme ju vlastnou arogantnosťou a bez rešpektu k životu. Vďaka konzumnému spôsobu života, prírodu ničíme sami. Vďaka ekonomike na ktorú stále tlačíme viac a viac, len preto aby sme mali stále viac a viac, k tomu pomáhame vo veľkom. Ďalej sú tu rôzne skúšky ničivých zbraní a vojny, ktoré ničia všetko živé aj neživé, V tomto článku je vedecky vysvetlene čo sa deje z našou planétou. Ale ako sa hovorí. karma je zdarma a to platí všade, pretože tak je to dané v jedinečných zákonoch vesmíru, teda aj naša planéta má svoje hranice a všetko nám raz môže nepekne vrátiť späť. Prečo by nemala?! Veď ako sa k nej chováme, sa čudujem, že to vydržala tak dlho. Ale história sa opakuje do tej doby, pokiaľ sa s nej nepoučíme.

Zmena klímy je už v procese definitívneho vyvrátenia klimatických poplachov, ktorí si myslia, že ľudské používanie fosílnych palív v konečnom dôsledku spôsobuje katastrofické globálne otepľovanie. Je to preto, že prirodzené klimatické cykly sa už zmenili z otepľovania na chladenie, globálne teploty už klesali viac ako 10 rokov a globálne teploty budú naďalej klesať o ďalšie dve desaťročia alebo viac.

To je jeden z najzaujímavejších záverov, ktoré vyšli zo siedmej Medzinárodnej konferencie o zmene klímy, ktorú sponzoroval Heartland Institute, ktorý sa konal minulý týždeň v Chicagu. Zúčastnil som sa a slúžil som ako jeden z rečníkov a hovoril som o ekonomických dôsledkoch vysokoenergetických energií.

Konferencia obsahovala vážne prírodné vedy, na rozdiel od sebainteresovanej politickej vedy, ktorú počujete od vládou financovaných pozorovateľov globálneho otepľovania, ktoré sa snažia ospravedlniť rozšírené regulačné a daňové právomoci vládnych orgánov alebo vládnych orgánov, ako napríklad Organizácia Spojených národov. Prezrite si sami, pretože konferenčné prejavy sú online .

Čo uvidíte, sú pokojné a nezaujaté prezentácie vážnych, pedigreedných vedcov, ktorí diskutujú a vysvetľujú údaje o dátach. V ostrom kontraste s týmito klimatickými realistami, klimatickí pozorovatelia už dávno priznali, že nemôžu obhajovať svoju teóriu, že ľudia spôsobujú katastrofálne globálne otepľovanie vo verejnej diskusii. S prezentáciami konferencie online, uvidíme, či majú alarmisti skutočne nejakú odpoveď.

Heartlandský inštitút sa stal skutočným medzinárodným ústredím klimatických realistov, ktorý je analogický Medzivládnemu panelu OSN o klimatických zmenách (IPCC). Toto postavenie dosiahlo prostredníctvom týchto medzinárodných konferencií o klíme a zverejnením zmien o zmene klímy , ktoré boli vypracované v spolupráci s Medzinárodným panelom pre klimatické zmeny (NIPCC).

Zmenené klimatické zmeny sú ekvivalentne dôkladným vedeckým vyvracaním proti nezákonným hodnotiacim správam Medzivládneho panelu OSN o zmene klímy. Môžete sa spýtať akéhokoľvek zástanca ľudského katastrofického globálneho otepľovania, čo je ich reakcia na zmenu klímy . Ak nemajú žiadnu, nie sú kvalifikovaní diskutovať o tejto otázke inteligentne.

Pozrite sa na teplotný rekord 20. storočia a zistíte, že jeho vzostupný a spodný vzor nereaguje na vzostupný pochod priemyselnej revolúcie atmosférického oxidu uhličitého (CO2), ktorý je predpokladom centrálneho vinníka pre človeka spôsobeného globálnym otepľovaním oveľa vyššia v minulosti). Nasleduje namiesto vzoru prirodzene spôsobených klimatických cyklov.

Napríklad od konca 40. rokov do konca sedemdesiatych rokov sa teploty postupne znižovali. Populárna tlač dokonca hovorila o blížiacej sa dobe ľadovej. Doby ľadu sa cyklicky vyskytovali zhruba každých 10 000 rokov, pričom v súčasnosti je v súčasnosti nový.

Koncom 70. rokov 20. storočia došlo k zmene teploty prirodzených cyklov na teplo a teploty až do konca 90. rokov 20. storočia, kedy sa politické a hospodárske záujmy pokúsili zastaviť mlčky v ich prospech. Neprimerané satelitné merané globálne atmosférické teploty vykazujú počas tohto obdobia menej otepľovania ako silne manipulované povrchové teploty.

Ústredným bodom týchto prirodzených cyklov je Tichomorská dekádová oscilácia (CHOP). Každých 25 Až 30 rokov sa oceány PODROBTE prirodzenému cyklu, v ktorom JE chladnejšom voda pod Vodou, ktora nahradí teplejším vodu na povrchu ktora ovplyvňuje globálne teploty frakciám, ktore sme videli. CHOP bol z konca štyridsiatych rokov Klub minulého storočia Do konca sedemdesiatych rokov Klub chladný od konca 70. rokov urobiť konca deväťdesiatych rokov bol teplý, podobne Ako Atlantická viacnárodná osciláciám (AMO).

V roku 2000 Medzivládny panel OSN predpovedal, že do roku 2010 by sa globálne teploty zvýšili o 1 stupeň Celsia. Bolo to založené na vedeckých poznatkoch o klimatických zmenách alebo politických vedách, aby verejnosť vystrašila, aby prijala drahé protiindustriálne nariadenia a dane?

Don Easterbrook, profesor emeritnej geológie na univerzite v Západnom Washingtone, vedel, že odpoveď. V roku 2000 verejne predpovedal, že globálne teploty by do roku 2010 klesli. Predpovedal to, pretože vedel, že CHOP sa v roku 1999 zmrazil, čo politológovia v IPCC OSN nevedeli, alebo si nemysleli, že sú významné.

Nie, výsledky sú v, a víťaz je … .Od Easterbrook. Easterbrook tiež hovoril na konferencii Heartland s prezentáciou s názvom “Sú prognózy 20-ročného chladiaceho trendu dôveryhodné?” Sledujte on-line a uvidíte, ako mali mali vedci hovoriť: chladná, racionálna logická analýza dát a úplné vysvetlenie. Jediné, čo som videl od pozorovateľov globálneho otepľovania, sú naopak politické vzťahy s verejnosťou, osobné útoky, ad hominem argumenty a meno volania, v kombinácii s priznaním, že nemôžu brániť svoje názory vo verejnej diskusii.

Easterbrook dokazuje, že do roku 2010 bola predpoveď IPCC v roku 2000 chybná oveľa viac, a rozdiel sa rozširuje. To je veľká chýbajúca predpoveď len 10 rokov, keď tí istí ľudia očakávajú, že budeme brať vážne predpovede na 100 rokov v budúcnosti. Howard Hayden, profesor emeritnej fyziky na univerzite v Connecticute ukázal vo svojej prezentácii na konferencii, že na základe historického záznamu by sa dalo očakávať, že zdvojnásobenie CO2 spôsobí zvýšenie teploty o 2 ° C. Takéto zdvojenie by trvalo väčšinu tohto storočia a teplotný vplyv zvýšených koncentrácií CO2 klesol logaritmicky. Môžete vidieť aj Haydenovu prezentáciu online.

Vzhľadom na to, že CHOP cykly trvajú 25 až 30 rokov, Easterbrook očakáva, že chladiaci trend bude pokračovať ešte ďalších 2 desiatky rokov. Easterbrook v skutočnosti dokumentuje 40 takých striedajúcich sa období ohrievania a chladenia za posledných 500 rokov, pričom podobné údaje sa datujú späť 15 000 rokov. Ďalej očakáva, že prevrhnutie ADO bude dopĺňať súčasný klesajúci trend.

Ale to nie je všetko. V súčasnosti prežívame prekvapujúco dlhé obdobie s veľmi nízkou aktivitou proti slnečnému žiareniu. To je spojené v histórii Zeme s ešte nižšou, chladnejšou teplotou. Vzor bol zaznamenaný počas obdobia známeho ako Daltonovo minimum od 1790 do 1830, ktoré zaznamenalo pokles teplôt o 2 stupne v 20 rokoch a zaznamenaný rok bez leta v roku 1816 (čo mohlo mať iné prínosné krátkodobé príčiny ).

Ešte horšie bolo obdobie známe ako Maunder Minimum od roku 1645 do roku 1715, ktoré v priebehu jedného 30-ročného obdobia počas cyklu zaznamenalo iba asi 50 slnečných škvŕn, v porovnaní s typickými 40 000 až 50 000 slnečnými bodmi počas týchto období v moderných časoch. Maunder Minimum sa časovo zhodovalo s najchladnejšou časťou malého obdobia ľadovcov, ktorý trpela okolo roku 1350 až 1850. Maunder Minimum videl výrazne zníženú poľnohospodársku produkciu a rozsiahle ľudské utrpenie, choroby a predčasnú smrť.

Takéto vplyvy slnka na zemské podnebie boli diskutované na konferencii astrofyzikom a geologickým pracovníkom Willie Soonom, Nirom J. Shavivom z Fakulty fyziky Racah na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a Sebastianom Luningom, spoluautorom s popredným nemeckým ochrancom životného prostredia Fritz Vahrenholt zo studeného slnka .

Easterbrook naznačuje, že nevyriešená otázka spočíva len v tom, aký chladný súčasný studený cyklus bude mať. Bude to skromné ako chladenie od konca 40. rokov do konca 70. rokov? Alebo sa nám nepatrné množstvo slnečných škvŕn dostaneme až na minimum Dalton alebo dokonca na Maunder Minimum? Hovorí, že to teraz nie je možné vedieť. Na základe skúseností však bude pravdepodobne vedieť pred OSN a jej politizovaným IPCC.

Už nech je to ako chce aj z pohľadu vedcov, ale jedno je  isté, že by sme si mali všetci vstúpiť do svedomia a urobiť pre prírodu všetko to, čo ona robí pre nás a pre náš život, na tejto jedinečnej a krásnej planéte, menom ZEM!! 

zdroj. web.forbes

J.N.B

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s