V pondelok 17.12.2018 napriek odporu USA a Ukrajiny sa stalo to, že v OSN prijali ruskú rezolúciu v boji proti oslavovaniu nacizmu a neonacizmu.

Opakovanie histórie a faktov, je matka múdrosti. Tento článok som písala v roku 2018, bohužiaľ v redakcii nemohol byť zverejnený, asi viete prečo už v tej dobe. Nehovorí vám to niečo, treba si dať veci do súvislosti z diania minulosti, teda tie dôkazy a fakty dohromady a potom aj dianie dneška a prídete k obrazu.

Tak čo nato tí ktorí sa klaňajú Ukrajine a USA?! Ako aj u nás, veľa našich opozičných politikov, na čele hlava štátu, v tej dobe Kiska a dnes Čapútová ?! Nieje toto podpora fašizmu, keď tieto dva štáty nepodporili rezolúciu proti oslavám nacizmu?!
Valné zhromaždenie OSN v pondelok 17.12.2018 prijalo návrh rezolucie navrhnuté Ruskom
Pre bolo celkom 129 strán, proti len dve – USA a Ukrajina. Celkom 54 strán sa zdržalo hlasovania, medzi nimi aj Slovensko!
Táto rezolúcia sa prijíma každý rok, a to už od roku 2005. Spojené štáty a Ukrajina však poslednou dobou niekoľkokrát hlasovali proti.
K autorom predmetného návrhu sa radí krajiny ako Alžírsko, Angola, Arménsko, Bangladéš, Bielorusko, Benin, Bolívia, Burkina Faso, Burundi, Venezuela, Vietnam, Guyana, Guinea, Zimbabwe, Kazachstan, Čína , Kongo, Severná Kórea, Pobrežie Slonoviny, Kuba , Laos, Mali, Mjanmarsko, Niger, Nigéria, Nikaragua, Pakistan, Rusko ,Sýria , Sudán, Tadžikistan, Togo, Uganda, Uzbekistan, Stredoafrická republika, Eritrea, Etiópia, Juhoafrická republika a Južný Sudán.
Vo svojom prejave zástupkyňa Spojených štátov uviedla, že ” nacizmus je náš najhorší nepriateľ” a že americkí vojaci prelievali svoju krv v boji proti nemu v cudzej krajine. Zároveň vyzvala ostatné krajiny, aby hlasovali proti, pretože Spojené štáty považujú návrh tejto revolúcie za politickú kontroverziu . Americká diplomatka ďalej uviedla, že rezolúcia predpokladá trest za slobodu prejavu.
Ukrajinský zástupca to prakticky celé zopakoval inými slovami a dodal, že autori rezolúcie “manipulujú s historickými faktami”.
Zástupca Kirgizska, ktorý na stretnutí vystúpil a prezentoval v danej veci i názor Arménska, Bieloruska , Kazachstanu a Tadžikistanu, uviedol, že návrh má plnú podporu týchto štátov.
Boj s oslavovaním nacizmu
Zástupca riaditeľa pre humanitárnu spoluprácu ruského ministerstva zahraničia Grigorij Lukjancev vysvetlil, že tento dokument nezaoberá ozvěnách minulosti, ale o súčasných prejavoch rasizmu , ktoré sa stali akousi výzvou pre celé medzinárodné spoločenstvo.
Diplomat poznamenal, že v súčasnosti dochádza v mnohých častiach sveta k oživeniu hnutia, skupín a strán, ktoré odkazujú na slobodu prejavu , ale podporujú rasistické a extrémistické myšlienky.
Podľa Lukjanceva tieto extrémistické skupiny, s ktorými počas druhej svetovej vojny bojovali krajiny protihitlerovskej koalície, často čerpajú inšpiráciu v ideológii a praxi.
Zástupca ministerstva zahraničia zdôraznil, že oslavovanie nacizmu viedlo k tomu, že v Európe vznikla generácia, ktorá nepoznala pravdu o tej najhoršej vojne v dejinách.
Dnes v pondelok 17.12.2018?
Portál Tass informuje o prijatí rezolúcie boja proti nacizmu a neonacizmu, ktorú predložilo Rusko. Valné zhromaždenie OSN ruský návrh prijalo, proti tejto rezolúcii boli iba Ukrajina, USA a čiastočne Izrael, ktoré žiadali, aby OSN prijala ich pozmeňujúce návrhy
Ruský návrh podporilo 129 štátov (Rusko, Bielorusko, Venezuela, Egypt, Čína, India, Kazachstan, Kuba, Srbsko, Sýria, Juhoafrická republika, väčšina štátov sveta….), hlasovania sa zdržalo 54 amerických vazalov (štáty EÚ), Austrália, Gruzínsko a Turecko a i.
V rezolúcii Valného zhromaždenia OSN vyjadrili signatári návrhu hlboké znepokojenie súvisiace s glorifikáciou nacizmu v akejkoľvek forme. Ide najmä o aktivity smerujúce k legitimizácii činov príslušníkov Waffen SS, ktoré sú bežným javom v, Pobaltí a na Ukrajine, kde bývali nacisti a neonacisti usporadúvajú pochody bývalých členov Waffen SS, budujú im pamätníky a snažia sa poškvrniť pamiatku tých, ktorí proti nacizmu bojovali počas II. svetovej vojny (ničenie pamätníkov Sovietskej armády v Poľsku).
Prijatý dokument upozorňuje na zintenzívnenie činnosti neonacistických, extrémistických, rasistických a xenofóbnych skupín, ktoré v Pobaltí alebo na Ukrajine sú dokonca súčasťou politickej scény. Valné zhromaždenie OSN vyzýva krajiny, aby prijali osobitné opatrenia v oblasti legislatívy, vzdelávania a aby sa zabránilo revizionistickým trendom vo vnímaní výsledkov II. svetovej vojny, či v oblasti popierania zločinov proti ľudskosti, alebo vojnových zločinov spáchaných v II. svetovej vojne.
veteráni waffen SS a neonacisti v Lotyšsku
Pripomíname, že v II.svetovej vojne sa okrem holokaustu Židov (6 miliónov) uskutočnil aj oveľa brutálnejší holokaust Slovanov (30 miliónov)
Američania, ktorí majú na svojom svedomí holokaust Indiánov (95% pôvodného indiánskeho obyvateľstva USA), otroctvo zrušili až v roku 1865 (v Európe otroctvo skončilo v 5. storočí po páde Rímskej ríše), rasová segregácia v USA pretrvávala do 80 rokov 20. storočia, Američania dosiaľ nezakázali Ku-Klux-Klan a Áríjské bratstvo a ktorí neustále vedú agresívne vojny po celom svete (Kórea, Vietnam, Grenada, Líbya, Irak, Juhoslávia, Afganistan, Sýria) žiadali, aby z dokumentu boli odstránené state o hanobení pamätníkov Sovietskej armády, ktorá proti nemeckému nacizmu úspešne bojovala. Tento americký návrh podporili Ukrajinci a aj Izrael.
V Európe sú najsilnejšie prejavy neonacizmu a revizionizmu najviac rozšírené najmä na Ukrajine, kde ukrajinskí neobanderovci glorifikujú svojich vodcov, slúžiacich Hitlerovi (Bandera, Šuchevič…), tí sa osobne zúčastňovali pogromov a vraždení civilného obyvateľstva. Dnes neobanderovci na Ukrajine pokračujú v podobnom trende, tvoria veľkú časť ozbrojených zoskupení Pravého Sektora či bataliónu Azov, ktorý sa netají svojimi sympatiami k III. Ríši a v embléme má zrkadlový obraz vlčieho háku (znak 2. divízie Waffen SS “Das Reich”).
S Azovom sympatizuje väčšina vrcholných ukrajinských politikov (Porošenko, Jaroš, Avakov, Jacenjuk, Turčinov….). V poslednom období ukrajinskí neonacisti na Ukrajine podnikajú útoky nielen na kritikov režimu, ale zaútočili aj na neukrajinské skupiny (Rómovia, Židia, príslušníci kaukazských národov, Rusi ).
Pokiaľ kaukazská menšina na Ukrajine (Čečenci, Osetínci, Inguši….) dokázali ukrajinských neobanderovcov pomerne rýchlo a krvavým spôsobom eliminovať (snahy neobanderovcov vytlačiť Kaukazanov a prebrať ich ekonomické pozície v mestách sa skončili v mnohých prípadoch priamo fyzickou likvidáciou horkokrvných neobanderovcov), Rómovia a Židia sú neustále terčami útokov ukrajinských extrémistov.
Ruskojazyčné obyvateľstvo, ktoré nechce mať nič spoločné s neobanderovcami sa bráni na východe Ukrajiny v Donecku a Luhansku, veľká časť ruskojazyčných obyvateľov však dosiaľ žije na územiach okupovaných kyjevskou chuntou.


Teraz sa bude ukazovať pravda a pravé tváre nás všetkých. Prajme si Mier, Toleranciu, Lásku, Pokoj, aby sme už nikdy nezažili hrôzy nacizmu a vojny.
zdroj. TASR, web
Jana. J.N.B

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s