Záverečná práca Veroniky Remišovej?!

Záverečná práca Veroniky Remišovej?

Dnes sa niekto znovu postaral o zistenie, ako je na tom Remišová a jej rigorózna práca a štúdium. Bábkoherečka?!! To by nevadilo, veď prečo nie? Ale ide o to, že pani sa chce hrať na veľkú političku a pritom nemá, ani na tie bábky.
Študovala vo Francúzsku? Tak asi ovláda aj francúzky jazyk, aj keď neverím, keď som videla nie jednu jej tlačovú, nevie sa dobre vyjadrovať, pár vhodných fráz, stále dokola klamať, nevie ani priamo odpovedať, na otázky novinárov v slovenčine a radšej utečie, lebo by to bol obrovský škandál, keby povedala omylom pravdu?😂 Tak možno si myslela, že hrá z bábkami v divadle a môže ujsť. Ale jedno sa ani v tom francúzku ani VŠMU asi nestihla naučiť? Hovoriť pravdu!
Verím že otázok ale aj odpovedí budete mať ešte dosť. Ale každý si môže urobiť svoj názor, nech sa páči.

Internetom v posledných hodinách koluje článok o záverečných študijných prácach, ktoré vypracovala vicepremiérka Veronika Remišová Konkrétne na portáli Financnenoviny. https://financnenoviny.com/remisova-bakove-divadlo-ako-montaz-atrakcionov/
Tak som sa dnes vybral do knižnice VŠMÚ, kde mala na Činohernej a bábkohereckej fakulte obhajovať všetky práce. Pozrel som si všetky. Bakalársku, diplomovú, aj dizertačnú. Aby som uviedol fakty:
Bakalárska práca.
Téma: Modrý Peter (ako napísať bábkovú hru, aby sa stala bestsellerom)
Rok:1998
Fakty:
Bakalársku prácu vypracovala Veronika Remišová ešte za slobodna, ako Veronika Belošovičová v roku 1998. Rozsahom je štandardná porovnateľná s inými bakalársymi prácami. Faktom je, že neobsahuje žiadne citácie iných autorov. V zdrojoch literatúry uvádza iba zoznam 14. zdrojov použitej literatúry.
Zhrnutie:
Vychádzajúc z moji študijných poznatkov, by takáto bakalárska práca na vysokej škole v súčasnosti neobstála. Nepoznám metodiku písania záverečných prác v roku 1998 na VŠMÚ. No vzhľadom na fakt, že ide o umeleckú vysokú školu, je možné, že citácie v záverečnej práci mohli absentovať

Diplomová práca
Téma: Popoluška, bábkové divadlo ako montáž atrakciónov
Rok:2002
Fakty:
Diplomová práca Veroniky Belošovičovej(Remišovej) bola vypracovaná v štandardnom rozsahu zodpovedajúcom diplomovú prácu. Badať v nej náznaky citácií z použitej literatúry. Ja som narátal 8 citátov v celej diplomovej práci. Zoznam literatúry obsahoval podstatne širší zoznam autorov.
Zhnrnutie:
Aj tu by sa dalo čakať, že autorka diplomovej práce bude v citovaní literatúry obšírnejšia. Opäť však platí, že vzhľadom na umelecké zameranie štúdia sa obsah diplomovej práce zameriaval na vlastný prejav a skúsenosti pani Remišovej a jej oponenti nebazírovali na uvádzaní zdrojov.

Rigorózna práca
Téma: Symbolizmus, syntéza troch priestorov v diele Mauricea Maeterlincka
Rok: 2005
Fakty:
Dizertačnou prácou obhájila Veronika Remišová titul ArtD. teda doktorky umeleckých vied. Jej rigorózna práca na pohľad formálne spĺňa všetky stránky požadované pre takúto prácu. Citácie sa objavujú v celom texte práce. Zdroj literatúry je bohatý na množstvo, takmer 70 diel prevažne francúzskych autorov.
Zhrnutie:
Veronika Remišová v dizertačnej práci s najväšou pravdepodobnosťou zhrnula svoje skúsenosti nadobudnuté štúdiom na parížskej univerzite Sourbone. Práca po formálnej stránke spĺňa všetky potrebné náležitosti.

Podčiarknuté a podpísané. Veronika Remišová je vyštudovaná bábkoherečka. O formálnosti jej záverečných prác môžeme polemizovať. Pri zažmúrení jedného oka (v prípade bakalárky a diplomovky) to vyzerá byť vporiadku. Obsah si netrúfnem hodnotiť, keďže na to rozhodne nemám odborné predpoklady. Plagiátorstvo nemôžem nijak komentovať tiež, nakoľko sa jej práca nedá porovnať s inými v Centrálnom registri záverečných prác.

Mgr. art. Veronika Remišová, ArtD., M.A. je dnes slovenská politička a v súčasnosti podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu vo vláde Igora Matoviča. Na starosti má úrad pod ktorý spadajú eurofondy a IT prakticky celého štátneho sektora. Od 1. októbra vznikne nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR, ktorému bude šéfovať.
Samuel Migál
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1590083484489970&id=100126646819002

Toto je tá naša hlava pomazaná, z božej vôle kráľovná bábok, klamárka Remišová. Myslím si, že je čas odchodu Veronika. Tu nie je žiadna krajina zázrakov, bohužiaľ, všetko ničíte a chcete zničiť, vďaka tebe a tebe podobným, tu nemáme už nič. Odstúp, za tvoj vymyslený ŠKANDÁL.